Saugus eismas arba tiesa slypi anapus

i
0
26-03-2013, 23:44
1326
Galima pradėti galvoti nuo vasaros, kuomet jaunimas traukia į gamtą... O čia alkoholis, pramogos, o kaip gi kelionė namo? Sunku šioje vietoje kažką pakeisti, tačiau sprendimas - brangesnis automobilis (kad ne visi galėtų lengvai nusipirkti, o nusipirkę kažkiek saugotų).

Visgi šiuo metu žiema (kuri nenori trauktis). Tad įdomiau apie žiemą pagalvoti. Visi vairuotojai skundžiasi, kad keliai nevalyti.
Šioje vietoje tenka pastebėti - visgi arba "apsimetame durniais", arba sergame skleroze. Ko gero per pastaruosius 5 metus nebuvo nei vienos žiemos, kai vairuotojai nesiskųstų blogomis sąlygomis. Tačiau klausimas - ar vairuotojai renkasi geresnius produktus, šiuo atveju padangas? Galima drąsiai teigti, jog žmonės renkasi dėvėtus produktus, o pakliuvę į eismo įvykį skundžiasi, kad blogi keliai. Tad gal pagaliau rinkimės produktą kuris skirtas jūsų automobiliui ir užtikrina saugumą?

Saugus eismas arba tiesa slypi anapus


Gerai, sakykim renkamės geresnes padangas, tačiau argi nežinome, kokios sąlygos už lango? Sniegas bei ledas dažnai atsiranda netikėtai, tačiau jei nelėksime gatvėmis, tikėtina ir auto įvykiai mažiau problemų sukels.
Šiuo atveju galima pateikti gerą pavyzdį - užsienis ir šalys, kur nereikia žieminių padangų (pvz Prancūzija). Ar čia nesninga?
Sninga, tačiau žmonės žino, kad sniegas slidus ir vairuoti reikia kiek atsargiau.

Na tikėkimės vairuotojai pagaliau pasimokyti nuspręs iš klaidų.
Saugus eismas arba tiesa slypi anapus


Visgi didesnis klausimas kyla: o kodėl takeliai nevalyti?
Kas svarbiau: mašinos važiuojančios švariais keliais ar saugūs pėstieji? Kiek žmonių susilaužo rankas/kojas ar kitas galūnes, tačiau šis klausimas nesvarbus.
Kaip pavyzdys gali būti Danija: pasnigo - gali būti tikras, kad dviračių takai bus nuvalyti anksčiau nei keliai. Po to seka takai bei keliai.

Bet panašu, kad Lietuvoje viskas atvirkščiai ir visi žmonės važinėja mašinomis.