5 patarimai norintiems mesti rūkymą

i
0
29-12-2012, 23:33
882
5 patarimai norintiems mesti rūkymą


Vyras.in pateikia jums keletą patarimų, kurie padės įveikti sunkumus nerūkymo dienomis. Visos šios kliūtys rimtos, bet kadangi yra skirtingos, vienos trukdys labiau, kitos mažiau.
Laikykite tabaką taip, kad nekliūtų už akių. Padėkite sau: cigaretes, pelenines, žiebtuvėlius ir kitus rūkymo reikmenis laikykite ten, kur šie nekris į akis. Jei įmanoma, paprašykite greta gyvenančių žmonių irgi paslėpti savo cigaretes ir pelenines. Padėkokite jiems už paramą žodžiu. Jei tenka gyventi su ne itin maloniu rūkančiu žmogumi, tada šis žmogus gali tapti pretekstu pradėti sieti rūkymą su neigiamais dalykais.

5 patarimai norintiems mesti rūkymą


Prašykite kitų paramos. Iš aplinkinių žmonių jums tereikia bičiuliškų pasiteiravimų: “Kaip reikalai?” arba “Kaip sekasi nerūkymo dieną?”. Jei norite pasikalbėti apie savo pasiekimus, jums padės susidomėjimą rodantys žmonės. Būtinai pasakykite jiems, jog vertinate teikiamą paramą! Po keleto savaičių pradėsite pastebėti, jog žmonės ima jums pasakoti apie mėginančius mesti rūkyti draugus bei artimuosius, kurie norėtų sužinoti apie jūsų planą.

5 patarimai norintiems mesti rūkymą


Pajuskite, kuo skiriasi papirkimas ir paskatinimas. Papirkimas paprastai yra vienkartinė “išmoka”. Paskatinimai teikiami dažnai, atlyginant už tam tikrą poelgį. Už gerą elgesį dera skatinti dažnai. Jeigu norite susitaupyti pinigų reikšmingam pirkiniui, atidėkite nerūkymo dienomis cigarečių sąskaita sukauptus pinigus, bet neužmirškite apdovanoti savęs mažomis paskatinimo dovanėlėmis už susilaikymą. Žinoma, jūsų tikslas – visam laikui atsisakyti rūkalų, tačiau premijos už trumpalaikius pasiekimus irgi būtinos.

5 patarimai norintiems mesti rūkymą


Nerūkymo dienai pasiruoškite daug paskatinimo dovanėlių. Iš pradžių nerūkymo dienomis jums norėsis gauti kuo daugiau dovanėlių. Lai jos būna nedidelės, paprastos ir nebrangios. Negailėkite sau dovanėlių. Jeigu skatinate savo maistu, tegul šis būna gardus, subtiliai pagamintas. Jei skatinsite save kramtomąja guma, galbūt panorėsite nusipirkti gumos be cukraus. Jei mėgausitės karamelėmis, kelioms minutėms užsimiršite. Kai karamelės baigsis, pasinaudokite kitais paskatinimais, kurie bent laikinai padės užmiršti norą rūkyti. Pamažu jums prireiks vis mažiau jėgų ieškant paskatinimų, nes noras suteikti sau malonumo taps įpročiu (nerūkymas irgi).

5 patarimai norintiems mesti rūkymą


Būkite fiziškai aktyvus. Fizinius pratimus reikia vertinti rimtai dėl trijų priežasčių. Pirmiausia, mankšta glaudžiai siejasi su galimybe ilgiau gyventi. Keletą dešimtmečių trukęs tyrimas parodė, jog nerūkantys ir sportuojantys žmonės gyvena ilgiau. Jūsų kūnas tarytum automobilis: kuo geriau juo rūpinsitės, tuo ilgiau tarnaus. Antra, reguliariai sportuojantiems žmonėms lengviau išvengti cigarečių, alkoholio, narkotikų ir persivalgymo. Fiziniai pratimai padės pasirinkti teisingą kelią. Jums teks suvokti, jog sėkmę ir rūkymą skiria didžiulė praraja. Net nedidelis pasivaikščiojimas gali padėti atsiriboti nuo cigarečių. Trečioji priežastis, dėl kurios metant rūkyti verta pradėti sportuoti, yra ta, jog jūs turėsite daug laisvo laiko, kurį anksčiau sugaišdavote rūkydami. Tam tikras fizinių pratimų skaičius užpildys laisvalaikį ir atitrauks nuo nesveikų užsiėmimų – pavyzdžiui, persivalgymo.